Przyroda nieożywiona jest niezastąpiona!
Na apelu podsumowującym pracę w I półroczu nauki szkolnej wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu przyrodniczo- fotograficznego, który od lat cieszy się dużą popularnością w naszej szkole.
Na apelu podsumowującym pracę w I półroczu nauki szkolnej wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu przyrodniczo- fotograficznego, który od lat cieszy się dużą popularnością w naszej szkole.
Na to i inne pytania dotyczące segregacji odpadów komunalnych i ich powtórnego wykorzystania(recyklingu) odpowiedziała uczniom klas IV naszej szkoły przedstawicielka KZGRL- Pani - Monika Kozłowska - na warsztatach w dniu 4 lutego b.r. Zainteresowani znajdą te informacje na stronie: https://kzgrl.…
...mieliśmy okazję zaobserwować formy polodowcowe charakterystyczne dla terenów objętych zlodowaceniem północnopolskim a także uzupełnić niezbędną wiedzę geograficzną...
To temat przewodni tegorocznego Dnia Projektów, który tradycyjnie odbył się w ostatni wtorek roku szkolnego(18.06.)
Z powodzeniem uczniowie klas II- IV zaprezentowali się w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym. Pięknie omówili plakat i wystawkę tematyczną- " Funkcje lasu" i " Przedmioty użyteczności codziennej z drewna". błysnęli wiedzą ... , dopisało naszym uczniom też szczęście- we właśc…
Podczas zwiedzania miejscowości zdrojowych Kotliny Kłodzkiej poddaliśmy się helio-, koloro- i krenoterapii. Nasza wycieczka miała zatem aspekt nie tylko krajoznawczo- turystyczny, ale również zdrowotny. Klasy V i VI aktywnie spędziły 3-dni swojej wycieczki.
Warsztaty podczas. których własnoręcznie wykonaliśmy papier czerpany poprzedzone były spotkanie z przewodnikiem, który przedstawił nam najważniejsze informacje z historii piśmiennictwa i papiernictwa.
Muflony to najmniejsi przedstawiciele dzikiej owcy sprowadzonej do Polski przed stu laty z Sardynii i Korsyki czyli wysp Morza Śródziemnego. Występują one między innymi w Kotlinie Kłodzkiej.
W drodze do rezerwatu „Torfowiska pod Zieleńcem” przywitał uczniów klasy VIa i Vb donośny głos żurawia zwany klangorem.
...jestem świadomym mieszkańcem Ziemi!
To projekt ekologiczny dla uczniów klas IV, do którego zaprosiła nas p. Joanna Orzechowska- pracownik edukacyjny KZGRL( Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego)
Uczniowie klas IV- VIII przygotowali i przeprowadzili lekcje odwrócone podczas zajęć z biologii, chemii, fizyki, geografii i przyrody dla swoich rówieśników, jak i uczniów klas młodszych. Wybrali oni również i zaprezentowali najpiękniejsze OK zeszyty przedmiotowe. A wszystko to dział się w rama…
W ramach tygodnia nauk przyrodniczych, który odbył się w naszej szkole 11-15 marca 2024 r. uczniowie klas 7 zgłębiali wiedzę o mózgu i działaniu układu nerwowego.
Nie mogło ich oczywiście zabraknąć na lekcjach chemii w tygodniu nauk ścisłych. Pomagają zrozumieć otaczający świat, zwiększają zainteresowanie uczniów oraz ich motywację do nauki.
Zaproszenie do wysłuchania podcastu.
Janek z IV B wraz z rodzinką polecają fim przyrodniczy z 2023 r. w reżyserii Jeana- Albert Lievre, który właśnie wszedł na ekrany polskich kin.
Uczniowie klasy VI a w przedostatnim tygodniu listopada b.r. przeprowadzili akcję charytatywną z okazji „Dnia życzliwości i pozdrowień”. W tym dniu zebrali 517 zł na wsparcie rehabilitacji oraz innych potrzeb wybranych przez siebie osób.
Bywa też bardzo ciekawa i zajmująca, szczególnie wtedy gdy uczniowie sami mogą wykonywać doświadczenia.
6 października uczniowie klasy VI A w ramach podsumowania działań ekologicznych wzięli udział w lekcji poglądowej, w Zakładzie Zagospodarowania Odpadami Komunalnymi w Trzebani.
We wrześniu uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w szeregu zajęć, których celem było utrwalanie nawyków ekologicznych.
Tuż przed wakacjami- 20.06. 2023 r. ( wtorek)- uczniowie naszej szkoły zrealizowali kolejny projekt, którego celem było zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do aktywnego, bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. "Dzień projektów" odbywa się w naszej szkole od 4 lat . W tym czasie uc…